Ç İle Başlayan Kelimeler

ÇABALAMAK: Kötü duruma düşmeye ve bu durumdan kurtulmaya yorulur.

ÇADIR: Rüyada çadır kurmak güzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuçlanacağına işaret eder. Çadırdan içeri girmek ummadığınız birinden bir kötülük göreceğinizi belirtir. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.

ÇAĞLAYAN: Rüyada çağlayan görmek maddi kazanç belirtir.

ÇEKİŞTİRMEK: Kimi dostlarınızın sizi çekiştirdiğinin işaretidir.

ÇEKMECE: İyi bir insanla evlilik yapacağınıza ve çok iyi bazı dostluklarınız olacağına işarettir.

ÇELİK: Rüyada çelik eşyalar görmek iyiye yorulur. Çelik cesurluk, atılganlık ve kendine güven olarak yorumlanır. Parlak çelik görmek iç huzurunuzun olduğunu ve sağlığınızın iyi olduğunu anlatır.

ÇENGEL: Sorunlarınızdan bir dostunuzun yardımları ile kurtulacağınıza ya da iyi bir arkadaş çevresine sahip olarak toplum içindeki yaşantınızda güçlü durumda olacağınızı belirtir. Çengel satmak işlerinizin zamanla bozulacağının işaretidir. Çengele bir şeyler asmak farklı iş alanlarına atılarak başarılı olacağınıza yorulur. Kasap çengeli yakınlarınızdan birinin kötü bir haberini alacağınızı belirtir.

ÇEŞME: Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir.

ÇETE: Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir.

ÇEYİZ: Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınıza işarettir.

ÇIĞ: Yakınlarınız yüzünden başınıza dert gelecek ve sıkıntılar yaşayacaksınız demektir.

ÇIĞLIK: Rüyanızda siz çığlık attıysanız ya da çığlık atan birini gördüyseniz, etrafınızın düşmanlarla çevrili olduğunu anlamına işaret eder.

ÇILDIRMAK: Hastalığa ve yaşamınızda gerçekleşecek bazı olumsuz değişiklikler demektir. Sağlığınıza ve yediklerinize dikkat etmeniz gerektiğine işarettir.

ÇINAR: Yaşamınızın uzun süreli olacağına sermayenizin devamlı büyüyeceğine, işarettir. Hayırsız, kötü evlada da yorumlanır. Kurumuş çınar; çok önemli para kaybına uğrayacağınızı belirtir. Devrilmiş çınar ağacı birisinin haksız yere suçlanacağına işarettir. Çınar ağacından düşmek iş yaşamınızda yaptığınız hatalar nedeniyle para durunuzun bozulacağına ve sıkıntılar yaşayacağınıza yorumlanır.

ÇIPLAKLIK: Rüyada kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir.

ÇİÇEK: Rüyada çiçek görmek iyi ve çok şanslı bir haberdir. Kurumuş bir çiçek geçici bir üzüntüyü gösterir. Çiçekçi dükkânı mutlu bir ilişkiye işarettir. Çiçek sulamak işlerinde başarılı olacağını belirtir.

ÇİFTLİK: Elinize para geçecek demektir. Bolluğun ve bereketin işaretidir.

ÇİĞDEM: Birbirine anlaşan çiftin evliliğini haber verir.

ÇİKOLATA: İnsanların güvenini kazanacaksınız demektir. Birçok insanla yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuracaksınız anlamındadır.

ÇİLEK: Rüyada çilek yemek aşkta mutlu olunacağına işarettir.

ÇİNGENE: Bu rüyayı gören genç bir erkekse, beklenmedik bir seyahate, orta yaşta bir kimse ise para kaybına işarettir. Bekâr bir kadın için bu rüya mutlu bir evliliğe, evli bir kadın ise gizli bir şeyler öğreneceğine işarettir.

ÇİZME: Giydiğini görmek, uğraşılan her işte başarı kazanmak anlamındadır. Başkasının çizme giydiğini görmek, birinin sevgilinizi elinizden alacağı anlamındadır. Çizme eski ve yıpranmışsa, sağlığınızın bozulacağına ve sıkıntı bir dönem geçireceğinize işaret eder.

ÇOCUK: Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere, kız çocuk görmek sıkıntı verici bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye işarettir.

ÇORAP: Rüyada çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye olarak bir çorabın verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine işarettir. Çorabın kaçması birçok gönül macerasının yaşanacağını belirtir.

ÇORBA: Rüyada çorba içmek maaşınızın artacağına, kendi işiniz varsa onun gelişeceğine işarettir.

ÇÖL: Rüyada ne şekilde olursa olsun çöl görmek her konuda çözüm, mutluluk ve gelişme işaretidir.

ÇÖMLEK: Çömleğin içinde et varsa, güzel işlere yorulur. Çömlekçi görmek, iyi bir mevkiye gelmek demektir.

ÇÖP: İş hayatında başarısızlığa ve adınızın bazı kötü olaylara karışacağınıza işarettir. Kadınlar için bu rüya, aşk hayatında sıkıntı demektir.

ÇÖPÇÜ: Rüyada çöpçü olmak genç bir erkek için işinde yükselmeye, orta yaş bir erkek için işlerin bir süre kötü gideceğine işarettir. Bekâr bir kadın için zengin ama iyi olmayan biri ile evlenebileceğine, evli bir kadın için evlilik dışı kötü bir ilişkiye girebileceğine işarettir.

ÇÖREK: Rüyada çörek pişirmek veya yemek özel hayatınızda mutluluk anlamındadır.

ÇUKUR: Rüyada çukur görmek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kötüye gidebileceğine işarettir.

ÇUVAL: Boş çuval görmek evinizde bereketsizlik ve uğursuzluk olduğunu ve bu yüzden sıkıntı çektiğinizi, doğru ve iyi şeyler yaparak bunun tekrar düzelebileceğini belirtir. Dolu çuval ise bereketi gösterir.

ÇUVALDIZ: Eşinizin hamile kalmasına ve kız çocuğu sahibi olacağınıza yorumlanır.

ÇÜRÜK: Amansız, sonu olmayan bir aşka tutulmaya ya da sevdiklerinizden ayrılmaya işarettir. Bedeninizde çürük olması daha önce yaşadığınız aşkları hatırlamak size sağlamayacak demektir. Çürük yumurta ise hayatınız boyunca elinizi attığınız her işte başarılı olacağınız anlamındadır. Çürük domates görmek eğer siyasetle uğraşıyorsanız önemli seviyelere gelecek ve başarı sağlayacaksınız anlamındadır.
ÇAKMAK: Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, istenilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.

ÇALGI ALETİ: Türlerine göre hem kötü hem de iyi şeylere yorumlanır. Çalgı çalmak, üzün süredir çekmiş olduğunuz zorluklardan kurtulup mutlu ve rahat bir yaşantıya kavuşacaksınız.

ÇALIŞMA: Rüyada kişinin kendini çalışırken görmesi işinde başarılı olacağına işarettir.

ÇAM: Çam ağacı görülmesi isteklerinin gerçekleşeceği iyi bir döneme girdiği ve sağlık problemi varsa kısa zamanda çözüleceğine ve iyileşeceğine işarettir.

ÇAM: Rüyada çam görmek daima hayra yorulur. Çam ağacı görülmesi muradınıza ereceğiniz iyi bir döneme girildiği ve sağlık sorunları sona erecek demektir. Başarı, mutluluk, kısmet, mutluluk, murat olarak yorumlanır. Yemyeşil ulu bir çam artık mutlu olacağınız zamanın geldiğini gösterir.

ÇAMAŞIR: Rüyada çamaşır görmek çok arzulanan bir şeye kavuşulacağına işarettir.

ÇAMUR: Rüyada çamur görmek bir ikaz işaretidir ve dikkatli olarak davranılması gereken olayların yaşanacağına ve hâlihazırda da birtakım hatalı işlerin içinde olabileceğine işarettir.

ÇAN: Rüyada çan sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gerçekleşecektir.

ÇANAK VE ÇÖMLEK: Zenginlik ve servete yorulur. Çanak yalamak ölümün yaklaştığına işarettir.

ÇANTA: Rüyada bir çanta torba veya poşet görmek işlerinizde başarıya işarettir. Eğer bunlar yırtık veya delikse düşünmeden para yatıracağınız bir iş size para kaybettirecektir.

ÇARIK: Yolculuğa, ayrılığa ve Ayrılık acısına işarettir.

ÇARK: İşlerinizin düzeninden şaşmadan gideceğine yorulur.

ÇARPILMAK: Kötü giden iş yaşamınızın birden bire düzeleceğine işarettir.

ÇARŞAF: Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

ÇATAL: Evinizde sakinlik ve huzurun yerleşeceğine işarettir.

ÇATI: Ciddi olmayan bir hastalığa yakalanacaksınız demektir.

ÇAVUŞ: Terfi edeceğinize işarettir. Kendinin çavuş olduğunu görmek bütün yaşamınız boyunca sevgiyi ve mutluluğu bulmak için çalışacağınız anlamına gelir.

ÇAY: Rüyada çay içmek iş ve aşk hayatınızda başarıya alamettir. Misafirlere çay doldurmak iyi haberler alacağınıza işarettir. Çayı devirip dökmek birtakım planlarınızın gerçekleşmeyeceğini belirtir.

ÇAYIR: İşinizdeki gelişmelerin sizi mutlu edeceği ve bu durumun sizi etrafınız için mutluluk verici bir kişi haline getireceğine işarettir.

ÇEK: Ertelenmiş borçlarınızı ödeyeceğinize sorunları aşacağınıza ve rahat edeceğinize işaret eder.

ÇEKİÇ: Rüyada herhangi bir şekilde çekiç görmek geçici bir sıkıntı veya tasaya işarettir.

ÇEKİRDEK: Çevrenizdeki kötü arkadaşlarınızın dedikodunuzu yaptığını anlatır.